e-Ochrona zdrowia i pomoc społeczna

III edycja Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży 2010-01-14


W dwóch pierwszych edycjach Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży " Mam haka na raka " wzięło udział około 5 tysięcy uczniów z około tysiąca szkół.

Przygotowano dwie ogólnopolskie kampanie społeczne:

  • „Wystarczy tak niewiele” w 2008 roku,
  • „Nie pakuj się do trumny, zrób cytologię”, która rozpoczęła się w 2009 i nadal trwa.
Celem kampanii „Wystarczy tak niewiele” było zachęcenie kobiet do profilaktyki nowotworu piersi, a druga poświęcona jest promocji profilaktyki raka szyjki macicy. Obie edycje były poświecone zdrowiu kobiet, a trzecia ma dotyczyć zdrowia mężczyzn (profilaktyka raka prostaty).
Zadaniem zespołów, które składać się będą z trzech uczniów szkół ponadgimnazjalnych i nauczyciela, będzie przez najbliższe tygodnie edukacja bliskich oraz społeczności lokalnej odnosząca się do profilaktyki chorób nowotworowych. Najlepsi przejdą do drugiego etapu i będą tworzyć projekt kampanii społecznej. Projekt, który zwycięży, zostanie opracowany przez grono profesjonalistów i zrealizowany w postaci ogólnopolskiej kampanii społecznej.

Do 25 stycznia 2010r. potrwa rejestracja chętnych do wzięcia udziału w programie. Organizatorem programu „Mam Haka na Raka” jest Polska Unia Onkologii

Źródło: prawapacjenta.eu