e-Ochrona zdrowia i pomoc społeczna

W Warszawie ruszają dwie kampanie: Zdrowe Zatoki i Żółty Tydzień 2010-03-11


12 marca w Warszawie rozpocznie się kampania edukacyjna Zdrowe Zatoki, która będzie trwała trzy dni.

Podczas IX edycji Ogólnopolskiej Kampanii Edukacyjnej Zdrowe Zatoki będzie można bezpłatnie zbadać zatoki, wykonać ich zdjęcie termowizyjne, a także skonsultować się z laryngologiem.
Badanie termowizyjne, dzięki analizie temperatury, pozwala na stwierdzenie obecności i rozległości stanu zapalnego. Badanie jest bezdotykowe, bezbolesne i trwa około 3 minut. Na podstawie otrzymanych wyników oraz wywiadu, obecny na miejscu lekarz laryngolog może od razu ocenić, czy dana osoba wymaga dalszych konsultacji i ewentualnego leczenia.
Podczas tegorocznej edycji kampanii będzie można po raz pierwszy wykonać badania zmysłu węchu testem pisakowym.
Ból zatok dotyka ponad 4,5 miliona Polaków, z czego 2 mln nie wie, że ich zatoki przynosowe wymagają natychmiastowego leczenia.

Oprócz kampanii Zdrowe Zatoki, w stolicy będzie przeprowadzona kolejna akcja: Żółty Tydzień. Do 20 marca w 40 punktach, taniej o 30 proc., będzie można zaszczepić się przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B. Adresy przychodni, szpitali i aptek można znaleźć na stronie www.zoltytydzien.pl i www.szczepienia.pl lub pod numerem infolinii 801 109 509.

Źródło: rynekzdrowia.pl