e-Ochrona zdrowia i pomoc społeczna

Poradnia online dla chorych na reumatoidalne zapalenie stawów 2010-05-13


Powstał specjalistyczny portal dla chorych na reumatoidalne zapalenie stawów, ich bliskich oraz zainteresowanych leczeniem tej choroby.

Na stronie internetowej poradni (www.rzs.pl) można wyjaśniać wątpliwości i skorzystać z porad wybitnych specjalistów w dziedzinie reumatologii. Na pytania związane z reumatoidalnym zapaleniem stawów odpowiada prof. Piotr Wiland oraz dr Beata.
Prof. Piotr Wiland, kierownik Katedry i Kliniki Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Akademii Medycznej we Wrocławiu, członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego podkreśla, że dość często RZS dotyka ludzi młodych, którym postępująca choroba uniemożliwia pracę zawodową i normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Wiele takich osób zbyt późno trafia do specjalisty, a wczesna diagnoza ma istotne znaczenie w leczeniu RZS.
Doktor Beata Nowak, pracująca w Klinice Reumatologii i Chorób Wewnętrznych Akademickiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów.
Poradnia online ma na celu wspieranie i motywowanie wszystkich chorych na RZS do współpracy z prowadzącym lekarzem reumatologiem, uświadamić zagrożeń jakie wynikają z niepodejmowania odpowiednio wcześnie lub przerywania leczenia.

Źródło: rynekzdrowia.pl