e-Ochrona zdrowia i pomoc społeczna

Oświadczenia woli i wiedza o transplantacji 2010-06-10


Dobiega końca ogólnopolska kampania „Drugie życie”, która promuje w szkołach oświadczenia woli i wiedzę o transplantacji.

Kampania „Drugie życie”, to akcja, która ma na celu zwiększenie świadomości społecznej w zakresie przeszczepiania narządów, jako metody ratującej życie i przywracającej zdrowie ciężko chorym ludziom. W kampanii bierze udział młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych, która przy pomocy organizatorów, przeprowadza własne działania promocyjne czyli szkolne kampanie.

„Drugim życiem” zainteresowano się w wielu miastach kraju. We wrześniu 2009 roku akcja wystartowała w Małopolsce, gdzie jej głównym organizatorem jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Dializowanych. Dodatkowo wspierana jest przez Urząd Miasta Kraków oraz Jerzego Millera – wojewodę małopolskiego. Jesienią kampania pod hasłem „Oświadczenia woli dają szansę, transplantacje ratują życie...” rozpoczęła się również w województwie warmińsko–mazurskim.

W każdej szkole kampania kończy się przesłaniem do koordynatorów relacji z prowadzonych działań. Na ich podstawie organizatorzy wyróżniają placówkę, gdzie kampania charakteryzowała się najwyższym poziomem i skutecznością. Podsumowanie kampanii, którą wspiera Polska Unia Medycyny Transplantacyjnej i Polska Federacja Pacjentów Dialtransplant, odbędzie się podczas spotkań z młodzieżą w czerwcu, przed zakończeniem roku szkolnego.

Źródło: rynekzdrowia.pl