e-Ochrona zdrowia i pomoc społeczna

W Warszawie powstanie Dom Chorych na Raka 2010-08-19


Przy Centrum Onkologii w Warszawie powstanie pierwszy w Polsce Dom Chorych na Raka. Budowa powinna ruszyć w 2011 roku, a jego oddanie zaplanowano wstępnie na 2013 r. Pomysłodawcą budowy Domu Chorych na Raka jest Stowarzyszenie „Amazonki”. Koszt przedsięwzięcia to ok. 20 mln zł, a fundusze na jego budowę mają pochodzić zwłaszcza ze środków społecznych.

Placówka powstanie na terenie Centrum Onkologii w Warszawie przy ul. Roentgena 5. Będą z niej mogli korzystać chorzy na wszystkie typy nowotworów. Prezes Stowarzyszenia „Amazonka”, Elżbieta Kozik, poinformowała, że po wybudowaniu Domu Chorych na Raka zostanie on przekazany pod skrzydła Centrum Onkologii i zatrudnionego w nim personelu.

Chorzy, którzy będą przebywać w Domu skorzystają z pomocy rehabilitantów, psychologów, dietetyków i kosmetologów. Dom będzie zapewniał opiekę psychologiczna i pielęgnacyjno-opiekuńczą. W Domu ma się znajdować 10 pokoi jednoosobowych oraz 10 dwuosobowych. Będzie przeznaczony dla osób samotnych, które po wypisaniu ze szpitala onkologicznego przy Roentgena nie chcą i nie mogą wracać do domu, bo tam nie mieliby żadnej opieki. Za pobyt w Domu trzeba będzie zapłacić, ale Elżbieta Kozik zapewnia, że Amazonki postarają się, żeby były one jak najniższe.

Amazonki maja już pierwszy milion złotych na to przedsięwzięcie.

(prawapacjenta.eu)