e-Ochrona zdrowia i pomoc społeczna

Internetowa rejestracja pacjentów w Wielkopolsce 2010-10-28


Pacjenci z województwa wielkopolskiego mogą rejestrować się na wizyty do lekarza za pośrednictwem portalu internetowego www.twoja-poradnia.pl. Jest to pierwszy tego typu serwis w regionie, który oferuje pacjentom bezpłatny dostęp do internetowej rejestracji na wizyty do specjalistów.

Portal opracowała firma Info-Medica. Docelowo będzie dysponować największą bazą placówek i instytucji medycznych w Polsce. Baza ta powiązana jest z modułem, który służy do rejestracji pacjentów on-line. Portal jest ogólnopolski, lecz będzie wdrażany etapowo. Pierwszym regionem, w którym system funkcjonuje, jest Wielkopolska.
Jarosław Jandy, współwłaściciel serwisu tłumaczy, że chcą aby docelowo przynajmniej połowa placówek w regionie korzystała z tego portalu. Rejestracja on-line pozwala na obniżenie kosztów obsługi ruchu chorych a pacjenci unikają uciążliwych.

Portal działa w bardzo prosty sposób. Zarejestrowani użytkownicy serwisu otrzymują kompletne konto, na którym zapisywana jest historia rejestracji wizyt, ulubieni lekarze, najczęściej odwiedzane fora oraz skrzynka odbiorcza. Twoja-poradnia.pl ma też rozbudowaną wyszukiwarkę lekarzy/klinik/poradni, również po słowach kluczowych, lub potencjalnych schorzeniach.
Panel użytkownika informuje o dostępnym terminach wizyt u konkretnych lekarzy. Pacjent otrzymuje powiadomienie o rejestracji drogą elektroniczną oraz przypomnienie o wizycie za pośrednictwem sms.

Portal twoja-poradnia.pl otrzymał dofinansowanie Unii Europejskiej w ramach programu „Innowacyjna Gospodarka”.

(rynekzdrowia.pl)