e-Ochrona zdrowia i pomoc społeczna

28 maja Ogólnopolskim Dniem Testowania na HIV 2011-03-24


Społeczny Komitet ds. AIDS, który jest organizatorem kampanii społecznej „Projekt test” tylko w Warszawie zapowiedział, że 28 maja będzie Ogólnopolskim Dniem Testowania.

Na początku grudnia 2010 roku, gdy rozpoczęła się kampania społeczna "Projekt Test" podwoiła się ilość osób, które korzystają z bezpłatnych badań w kierunku HIV w punkcie konsultacyjno-diagnostycznym. Wcześniej wykonywano ok. 30 testów dziennie, a obecnie ok. 60-70. Komitet utworzył więc w styczniu 2011r. drugi punkt na terenie Warszawy. Również coraz więcej młodych ludzi zwraca się do Komitetu z pytaniami dotyczącymi wirusa.
W całym kraju jest tylko dwadzieścia kilka punktów, w których można wykonać testy w kierunku wykrycia wirusa HIV. Społeczny Komitet ds. AIDS stara się zmienić tą sytuację i dlatego chce rozszerzyć kampanię "Projekt Test" na całą Polskę. Planuje przeprowadzić Ogólnopolski Dzień Testowania (28 maja).

Celem kampanii jest promowanie znajomości własnego statusu serologicznego, co jest szczególnie ważne, ponieważ wiele osób zgłasza się do lekarza zbyt późno mając już objawy choroby.

(prawapacjenta.eu)