e-Ochrona zdrowia i pomoc społeczna

Elektroniczne gry mają pomóc w rehabilitacji dzieci chorych na raka 2011-05-18


20 maja Fundacja na Rzecz Dzieci z Chorobą Nowotworową ,,Iskierka'' przekaże Uniwersyteckiemu Szpitalowi Dziecięcemu w Krakowie konsolę do gier wraz oprzyrządowaniem Kinect, który umożliwia terapię ruchową.

Dzięki specjalnym grom dzieci będą rehabilitowane poprzez zabawę. Będą stały przed monitorem i wykonywały ruchy, rozpoznawane przez komputer, które w efekcie przekładają się na to, co robi postać w grze.
Fundacja Iskierka podkreśla, że dzięki najnowszej technologii długotrwałe pobyty w szpitalu można wypełnić dzieciom chwilami radości, odreagowania stres, a zwłaszcza atrakcyjną i mobilizującą formie rehabilitacji ruchowej.
Sprzęt dostanie oddział hematologii i onkologii dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie Prokocimiu. Fundacji Iskierka poinformowała, że dotychczas tego typu konsole z powodzeniem są wykorzystywane na dziecięcych oddziałach onkologicznych w Katowicach, Chorzowie, Łodzi, Lublinie.

"Iskierka" zwróciła się do firmy Microsoft o przekazanie chorym dzieciom konsoli, telewizorów LCD 32 cale i sensorów Kinect. W najbliższym czasie w 10 szpitalach dziecięcych (a docelowo na wszystkich 17 oddziałach onkologicznych) w Polsce ma zostać zainstalowane oprzyrządowanie do gier.

(rynekzdrowia.pl)