e-Ochrona zdrowia i pomoc społeczna

Powstaje pracownia pacjenta symulowanego w Gdańsku 2011-05-18


Zarząd województwa pomorskiego dofinansuje projekt Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, który dotyczy poprawy jakości kształcenia studentów poprzez przebudowę pomieszczeń po przychodni przyklinicznej i wyposażenie nowej pracowni pacjenta symulowanego w GUMed i Akademii Pomorskiej w Słupsku.

GUMed na stronie internetowej podał, że w miejsce obecnie istniejących pomieszczeń powstanie m.in. 5 pracowni dydaktycznych do prowadzenia zajęć, sala seminaryjna na 25 osób, studio nagrań, 2 gabinety symulacyjne. Projekt obejmuje również zakup nowoczesnego sprzętu i wyposażenia, w zakresie niezbędnym do wprowadzenia nowego przedmiotu na Wydziale Lekarskim GUMed.

Innowacyjność rozwiązań, które będą stosowane podczas realizacji zajęć polega na tym, że dzięki zakupowi nowoczesnych pomocy dydaktycznych nie będzie konieczny udział pacjentów. Zostaną zakupione m.in. fantomy do iniekcji domięśniowych i podskórnych, manekiny do ćwiczeń, modele części ciała i zabiegowe do nauki, symulatory, urządzenia do symulacji odgłosów serca i płuc.

Projekt będzie realizowany od października 2011 do września 2012.

(rynekzdrowia.pl)