e-Ochrona zdrowia i pomoc społeczna

Powstanie Centrum Urazowe na Mazowszu 2011-07-14


W Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie powstanie jedyne na Mazowszu Centrum Urazowe. Pacjenci z Warszawy i Mazowsza, którzy będą w stanie nagłego zagrożenia życia, otrzymają szybką diagnostykę i kompleksową pomoc medyczną w wysokospecjalistycznym ośrodku. Już od grudnia 2010 r. WIM kupuje potrzebną wysokospecjalistyczną aparaturę medyczną i sprzęt informatyczny, który pozwolili na utworzenie i prawidłowe funkcjonowanie Centrum Urazowego.

Centrum będzie świadczyć najwyższej jakości usługi medyczne, skierowane do osób z obrażeniami wielonarządowymi, powstałymi w wyniku wypadków drogowych, katastrof budowlanych, pożarów oraz katastrof naturalnych. Funkcjonowanie tego ośrodka leczenia obrażeń ma skrócić czas potrzebny do udzielenia pomocy, poprawę jakości oraz kompleksowość wykonywanych czynności.

Centrum Urazowe ma przyjmować pacjentów z Warszawy oraz z powiatów Mazowsza. Budowa Centrum ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Mazowsza oraz poprawienie skuteczności działań w stanach zagrożenia życia.

(prawapacjenta.eu)