e-Ochrona zdrowia i pomoc społeczna

Pomoc dla chorych na Parkinsona na Mazowszu 2011-07-14


Osoby chore na Prakinsona i ich opiekunowie mogą zwrócić się o pomoc do Mazowieckiego Stowarzyszenia Osób z Chorobą Parkinsona. Stowarzyszenie organizuje bezpłatne wykłady specjalistów w każdą trzecią sobotę miesiąca. Jest również możliwość zapisania się na poranną rehabilitację usprawniającą (w grupach do 10 osób) w sali gimnastycznej na Ochocie.

Rehabilitacja jest organizowana przy ul. Wawelskiej (wtorki, czwartki i piątki) w godzinach popołudniowych. Są to zajęcia organizowane, prowadzone i finansowane przez Fundację "Żyć z chorobą Parkinsona". Można też skorzystać z gimnastyki usprawniającej - w basenie z podgrzewaną wodą (basen w Zakładzie Usprawniana Leczniczego Szpitala MSWiA). Zajęcia są prowadzone dwa razy w tygodniu pod opieką rehabilitanta.
Dodatkowo w Domu pod Skrzydłami przy ul. Grójeckiej 109 w każdą sobotę (z wyjątkiem trzeciej w miesiącu) odbywają się spotkania informacyjne.

Mazowieckie Stowarzyszenie Osób z Chorobą Parkinsona powstało w styczniu 1995 roku i do listopada 2009 r. działało jako Stołeczne Stowarzyszenie Osób z Chorobą Parkinsona.

(Mazowieckie Stowarzyszenie Osób z Chorobą Parkinsona)
(rynekzdrowia.pl)