e-Ochrona zdrowia i pomoc społeczna

Ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny dla osób starszych w Chorzowie 2011-11-02


4 listopada odbędzie się oficjalne otwarcie nowoczesnego ośrodka opieki długoterminowej ASTO w Chorzowie. Jest to jedyny w regionie i jeden z niewielu tego typu ośrodków w Polsce, który przyjmuje chorych ze schorzeniami wieku starczego w zaawansowanym stopniu oraz chorych po udarach mózgu.

W ośrodku opiekę i wsparcie będą mogli znaleźć osoby m.in. z chorobą Alzheimera, demencją starczą, chorobą Parkinsona, chorzy po udarach mózgu oraz innymi schorzeniami. W wyniku tych chorób pacjent nie kwalifikuje się do leczenia szpitalnego, ale nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie.
Placówka spełnia wymagania architektoniczne, medyczne oraz sanitarne, które wynikają z norm polskich oraz Unii Europejskiej dla tego typu ośrodków. Placówka stwarza odpowiednie warunki bytowe dla 160 podopiecznych. Dom Opieki ASTO jest w całości przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Znajduje się w nim 80 funkcjonalnych pokoi, sale rehabilitacyjne, zabiegowe i rekreacyjne, własną kuchnię, kaplicę oraz odpowiednio zagospodarowany teren zielony.

ASTO powstał w ramach inwestycji realizowanej przez Spółkę Komandytowo-Akcyjną BIK Zarządzanie Sp. z o.o., Silmed Sp. z o.o. oraz Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych Deweloperski Nieruchomości Komercyjnych Satus.

(Źródło: Rynekzdrowia.pl)