e-Ochrona zdrowia i pomoc społeczna

Enologia czyli nowe studia na wydziale farmaceutycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie 2011-11-02


Wydział Farmaceutyczny Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie uruchamia dwusemestralne studia podyplomowe z zakresu enologii czyli wiedzy o winie. Zajęcia będą prowadzili wykładowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz specjaliści z dziedziny enologii.

Jak poinformowała Katarzyna Pilitowska, rzecznik krakowskiej uczelni, zajęcia będą prowadzone przez wykładowców Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz specjalistów z dziedziny enologii. W programie studiów przewidziano również zajęcia praktyczne w winnicy UJ, która znajduje się w Łazach pod Bochnią. Rozpoczęcie studiów zaplanowano na luty 2012 roku.
Dotychczas enologię można było studiować w Krakowie tylko w ramach fakultetu na Wydziale Farmacji UJ. Pomysłodawcy studiów podkreślają, że stworzą one uczestnikom możliwość poznania i zgłębienia tematyki związanej z winem. W Polsce od kilku lat obserwuje się znaczny rozwój branży winiarskiej, powiększa się liczba importerów wina, rośnie sprzedaż i spożycie wina. Biorąc pod uwagę zdrowotne znaczenie wina, oraz coraz szersze europejskie regulacje prawne, studia podyplomowe z zakresu enologii mają uzupełnić lukę dydaktyczną dla wszystkich zainteresowanych tematem wina i pragnących głębiej poznać wszystkie jego aspekty.

(Źródło: Rynekzdrowia.pl)