e-Ochrona zdrowia i pomoc społeczna

Internetowy serwis z informacjami dla osób po amputacjach 2012-03-22


Powstał nowy serwis internetowy dla osób po amputacjach. Jest to wirtualny poradnik oraz źródło informacji o specjalistach, którzy mogą pomóc, a także serwis społecznościowy. Portal wspiera Ogólnopolski Program Protezowania, którego patronem jest Jasiek Mela.

Na stronie można znaleźć informacje o możliwościach otrzymania wsparcia, bazy firm protetycznych, punktów rehabilitacyjnych i kancelarii prawnych biorących udział w programie oraz wirtualny poradnik będący częścią przedsięwzięcia pod nazwą Ogólnopolski Program Protezowania.

Program ma na celu niesienie pomocy osobom po amputacji oraz aktywizacja osób niepełnosprawnych. Marzeniem Jaśka Meli jest, by każda osoba po amputacji mogła dostać dofinansowanie zakupu protezy. Obecnie NFZ dofinansowuje osoby niepełnosprawne w wysokości ok. 2,5 tys., złotych raz na trzy lata.

Ambasadorami Ogólnopolskiego Programu Protezowania są Monika Kuszyńska i Mateusz Damięcki.

Jasiek Mela przez porażenie prądem stracił lewe podudzie i prawe przedramię, a w 2004 roku wraz z Markiem Kamińskim zdobył oba Bieguny Ziemi. Jak na razie jest jedyną niepełnosprawną osobą na świecie, która tego dokonała.

(Źródło: Rynekzdrowia.pl)