e-Ochrona zdrowia i pomoc społeczna

Program dofinansowania dla osób niepełnosprawnych w stolicy 2012-07-25


Osoby niepełnosprawne z Warszawy mogą starać się o dofinansowanie m.in. dopłat do opieki nad dzieckiem w żłobku lub przedszkolu, kursu prawa jazdy, specjalnego wyposażenia samochodu w ramach programu "Aktywny samorząd". Wnioski można składać od 1 sierpnia do 30 września 2012r.

Jest to pilotaż programu, który ma na celu wyeliminowanie lub zmniejszenie barier w uczestniczeniu osoby z niepełnosprawnością w życiu społecznym, zawodowym i w dostępie do edukacji.

Dofinansowanie dotyczy takich obszarów jak:

  • zakup i montaż oprzyrządowania do samochodu, elektrycznego wózka inwalidzkiego,
  • uzyskanie prawa jazdy kat. B,
  • dofinansowanie opłaty za pobyt dziecka aktywnej zawodowo osoby niepełnosprawnej w żłobku lub przedszkolu,
  • zakup komputera z oprogramowaniem, urządzeń lektorskich lub brajlowskich.
Maksymalne kwoty dofinansowania wahają się od 1 do 14 tys. zł w zależności od obszaru dofinansowania. Na przykład w przypadku opieki w żłobku lub przedszkolu jest to 200 zł miesięcznie, ale nie więcej niż 2,2 tys. zł rocznie za każde dziecko.

Szczegółowe informacje oraz wnioski można znaleźć na stronie internetowej www.scon.waw.pl i składać w Stołecznym Centrum Osób Niepełnosprawnych mieszczącym się przy ul. Andersa.

Program finansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) i będzie realizowany przez Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie.

(Źródło: Rynekzdrowia.pl)