e-Ochrona zdrowia i pomoc społeczna

Gdzie rodzić? 2012-10-18


Jesteś w ciąży i nie wiesz, który wybrać szpital? Fundacja Rodzić po Ludzku uruchomiła w dniu 10 października br. internetową wyszukiwarkę szpitali i oddziałów położniczych w Polsce. To baza ponad 400 szpitali i oddziałów położniczych w całej Polsce, wraz z ich opisami i ocenami, przygotowana na podstawie danych zebranych przez Fundację Rodzić po Ludzku.

W wyszukiwarce można znaleźć informacje, jak wyposażone są sale porodowe w szpitalach w okolicy, jak wyglądają statystyki medyczne w danej placówce i co inne kobiety sądzą o porodzie oraz opiece w wybranym szpitalu. Baza jest na bieżąco aktualizowana, w każdym tygodniu dodawane są nowe opisy szpitali. Dodatkowo w serwisie można dowiedzieć się, jak przebiega ciąża i poród, na jakie rzeczy należy szczególnie zwrócić uwagę wybierając szpital, co oznaczają różne okołoporodowe terminy medyczne.

- Chcemy, by kobiety w Polsce rodziły w godnych warunkach. By szanowano ich przeżycia, ból, ich prawo do decydowania o sobie i o swoim dziecku. Nasza baza szpitali to jeden z kroków, jaki podejmujemy, by osiągnąć ten cel - zaznacza Daria Omulecka z Fundacji Rodzić po Ludzku.

Ambasadorką akcji została Aneta Todorczuk-Perchuć, aktorka znana ze spektaklu ”Matka Polka Terrorystka” w Teatrze Polonia.

(Źródło: gdzierodzic.info.pl; rynekzdrowia.pl)