e-Ochrona zdrowia i pomoc społeczna

Mukolife – wirtualny projekt dla chorych na mukowiscydozę 2013-03-07


„Mukolife” to wirtualny projekt skierowany do nastolatków chorych na mukowiscydozę, który jest realizowany od początku lutego 2013r. Pozwala on na utrzymywanie kontaktów z rówieśnikami w sieci.

Ze względu na specyfikę choroby, osoby chore na mukowiscydozę mają utrudnioną możliwość spotykania się. Internet jest, więc miejscem, gdzie mogą pielęgnować przyjaźnie, rozmawiać o marzeniach i wspierać się w walce z chorobą.

Na stronie internetowej projektu „mukolife” każdy z nastolatków może opisać swoje życie, hobby, dzielić się ważnymi dla niego informacjami. Swoją postawą będzie także pokazywał, dlaczego tak ważne jest stawianie czoła chorobie. Projekt, na który składa się strona internetowa www.mukolife.pl i profil na Facebook, skierowany jest do trzech grup wiekowych: 6-12 lat, 13-17 lat i 18+. Ruszyła już część adresowana do nastolatków (13-17 lat). Na portalu znajdują się informacje na temat choroby.

Przygotowano także wiele atrakcyjnych i interaktywnych aktywności dla chorych. Jest to np. aplikacja MukoTimer na smartfony. Będąc w społeczności Mukolife na Facebooku chorzy mogą być ze sobą w stałym kontakcie, wymieniać się opiniami, poradami, dzielić się sukcesami, opowiadać o swoim życiu, wspierać się i dawać sobie wzajemnie pozytywne przykłady.

(Źródło: rynekzdrowia)