e-Ochrona zdrowia i pomoc społeczna

Druga edycja projektu \"Zdrowy dialog 2013-06-13


Rusza druga edycja projektu "Zdrowy dialog". Tym razem autorzy akcji zajęli się tematem związanym z dolegliwościami urologicznymi. Dzięki projektowi dowiemy się jak uzdrowić dialog między lekarzem a pacjentem i sprawić, aby był satysfakcjonujący dla obydwu stron?

Wszystkie aspekty schorzeń urologicznych to drażliwe, wstydliwe tematy, które trudno poruszyć nawet w rozmowie z lekarzem. Przyczyną jest skrępowanie, lęk przed oceną oraz nieświadomość, że tego typu dolegliwości można leczyć. Trudności są coraz większe ze względu na kwestie kulturowe: presja na atrakcyjność kobiety i sprawność seksualną mężczyzny. W tym kontekście jeszcze trudniej przełamać wstyd.

Program "Zdrowy dialog" opiera się na założeniu, że odpowiednia komunikacja między lekarzem a pacjentem to warunek dobrej współpracy, a tym samym pozytywnego efektu leczenia. Badania dotyczące relacji lekarz–pacjent jednoznacznie wskazują, że pacjenci na pierwszym miejscu stawiają "ludzkie" podejście, a kompetencje fachowe dopiero później. Oczekują, że lekarz potraktuje ich ze zrozumieniem, szacunkiem i przede wszystkim wyjaśni naturę schorzenia oraz działanie zalecanych leków.

Organizatorem programu jest firma Teva. Partnerem projektu jest Stowarzyszenie Pacjentów Gladiator, Stowarzyszenie Urologii Akademickiej, Teatr Imka oraz firma szkoleniowa Perspektywa.

(Źródło: rynekzdrowia.pl)