e-Ochrona zdrowia i pomoc społeczna

Siódma edycja programu 2013-10-31


Siódma edycja Ogólnopolskiego Programu dla Młodzieży "Mam Haka na Raka" poświęcona jest nowotworom układu chłonnego - chłoniakom. Do programu można zarejestrować się w Internecie. Ogólnopolski program "Mam Haka na Raka" ma na celu zaangażowanie młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych w budowanie świadomego zdrowotnie społeczeństwa i przekonanie obywateli do wykonywania badań profilaktycznych.

Każdego roku program poświęcony jest profilaktyce wybranego nowotworu, a jego efektem jest ogólnopolska kampania społeczna, zaprojektowana przez uczestników programu. Poprzednie edycje programu były poświęcone rakom: piersi, prostaty, szyjki macicy, płuc, jelita grubego oraz nowotworowi skóry - czerniakowi.

Siódma edycja jest poświęcona chłoniakom, które coraz częściej występują także w polskim społeczeństwie.

W finale młodzi ludzie mają szansę zaprojektować kampanię społeczną, którą zobaczy cała Polska.

Pierwszy etap programu polega na tym, że uczniowie działają w swoich środowiskach lokalnych, szerząc wiedzę na temat możliwości zapobiegania rakowi i innym nowotworom złośliwym. Do drugiego etapu zostają zakwalifikowane zespoły, które wykażą się największym zaangażowaniem i kreatywnością. Takie drużyny zostają zaproszone do udziału w warsztatach, których przedmiotem jest stworzenie kampanii promującej profilaktykę raka. Zwycięski projekt kampanii społecznej autorstwa uczniów jest opracowywany przez profesjonalistów z agencji reklamowej, a następnie realizowany w mediach i na nośnikach reklamowych w całej Polsce.

Zgłoszenia do VII edycji programu trwają do 19 grudnia 2013 roku. Patronat merytoryczny nad tegoroczną edycją programu "Mam Haka na Raka" oraz towarzyszącymi mu działaniami sprawują: Polska Unia Onkologii, GlaxoSmithKline oraz Komisja Europejska.

(Źródło: PAP)