e-Ochrona zdrowia i pomoc społeczna

Poradnik filmowy dla reumatyków 2013-11-28


Na stronie internetowej Instytutu Reumatologii można znaleźć kolejny film z przeznaczonej dla pacjentów i ich rodzin serii „Poradnik filmowy dla reumatyków”. Film ten pokazuje jak przygotować samochód do transportu osoby ze schorzeniem reumatycznym.

Twórcy filmu z Zakładu Epidemiologii i Promocji Zdrowia Instytutu Reumatologii podkreślają, że stosując parę prostych zasad można w istotny sposób poprawić komfort i bezpieczeństwo chorego reumatoidalnego.

Porady mają charakter uniwersalny i mogą być stosowane również przez osoby starsze oraz te, których sprawność została ograniczona w wyniku urazu bądź choroby.

Strona Instytutu zawiera także inne nagrania przedstawiające, jak chory ze reumatycznymi zmianami stawów może łatwiej poradzić sobie w codziennym życiu m.in. w kuchni, w łazience, na zakupach.

Tworzenie na potrzeby chorych i ich rodzin filmowych poradników udostępnianych na stronach Instytutu zostało zainicjowane z okazji Światowego Dnia Reumatyzmu, w ramach kampanii społecznej „Żyj lepiej, starzej się pogodnie”.

Filmy można znaleźć na stronie Instytutu Reumatologii, w zakładce „Poradnik filmowy dla reumatyków”.

(Źródło: rynekzdrowia.pl)