e-Ochrona zdrowia i pomoc społeczna

Mam Haka na Raka – siódma edycja programu 2014-01-09


Zakończyła się rejestracja do 7. edycji ''Mam Haka na Raka''. Do programu zgłosiło się 636 zespołów składających się z 3 573 uczestników - uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Przez kilka tygodni młodzi ludzie w całej Polsce mogli rejestrować się na stronie www.mamhakanaraka.pl. Aby wziąć udział w programie należało stworzyć zespół składający się z minimum 3, maksimum 5 osób oraz nauczyciela - opiekuna i zarejestrować go na stronie internetowej.

Do programu zgłosiło się ponad 3,5 tys. zł uczniów z całej Polski, najwięcej z województwa śląskiego (404 uczestników).

W najbliższym czasie młodzież będzie musiała: promować w swoich szkołach oraz miejscowościach badania profilaktyczne, informować znajomych, kolegów oraz mieszkańców swoich regionów nt. nowotworów układu chłonnego oraz sposobów ich leczenia i zapobiegania.

4 lutego - w Światowy Dzień Walki z Rakiem odbędzie się Dzień Hakowicza. Następuje wówczas kumulacja akcji w regionach, młodzież zbiera także podpisy pod deklaracją ''Zachęcę jedną osobę do wykonania badania profilaktycznego''.

''Mam Haka na Raka'' to jedyny program w Polsce, w którym młodzi ludzie edukują dorosłych nt. profilaktyki nowotworowej.

(Źródło: rynekzdrowia.pl)