e-Ochrona zdrowia i pomoc społeczna

Zmiana w wypełnianiu druków do PFRON 2014-02-20


Ze względu na wyrównanie dofinansowania do wynagrodzenia osoby niepełnosprawnej zmienią się zasady wypełniania wniosków do PFRON. Pracodawca wypełniający formularz będzie mógł pominąć pozycję nr 50 dotyczącą minimalnej pensji.

Zmiana zawarta jest w projekcie nowelizacji rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej z 9 stycznia 2009 r. w sprawie miesięcznego dofinansowania do wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników (Dz.U. nr 8, poz. 43 z późn. zm.). Jak poinformowała gazetaprawna.pl, obecnie obowiązujące przepisy wymagają dostosowania m.in. ze względu na to, że od 1 kwietnia firmy działające na chronionym oraz otwartym rynku pracy będą otrzymywać takie same dopłaty do pensji.

Wzór formularza, jak i wniosku Wn-D, które są określone w załącznikach do nowelizowanego rozporządzenia, nie zmienią się. Wydłużony zostanie też czas, w którym pracodawcy muszą przekazać je do PFRON, aby uzyskać dopłaty do pensji. Po zmianie firma będzie mogła spełnić ten wymóg do 25. dnia kolejnego miesiąca.

(Źródło: rynekzdrowia.pl)