e-Ochrona zdrowia i pomoc społeczna

\'Trzymaj Formę\' - finał konkursu dla młodzieży 2014-05-22


8 maja 2014r. w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbył się finał III edycji konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia ". organizowanego w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Trzymaj Formę!” W konkursie udział brali uczniowie klas I-III gimnazjów zainteresowani zdobyciem i pogłębianiem wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia uwzględniającej tematykę zbilansowanej diety i aktywności fizycznej. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięli uczniowie z województw: podkarpackiego, lubuskiego, wielkopolskiego, warmińsko-mazurskiego oraz kujawsko-pomorskiego.

Organizatorami konkursu byli Główny Inspektorat Sanitarny i Polska Federacja Producentów Żywności, realizujący wspólnie od 2006 r. program ''Trzymaj Formę'', największy w Europie program edukacyjny związany z dietą i aktywnością fizyczną młodzieży.

Do konkursu przystąpiło 1848 uczniów, a do ścisłego finału zakwalifikowanych zostało 23 uczniów, którzy najlepiej poradzili sobie z zadaniami konkursowymi na dwóch poprzednich etapach (szkolnym i powiatowym).

(Źródło: GIS)