e-Ochrona zdrowia i pomoc społeczna

Wypadki w górach - TOPR apeluje o ostrożność 2014-07-24


Od początku wakacji ratownicy górscy interweniowali w Tatrach prawie codziennie. TOPR-owcy apelują do turystów o ostrożność i rozwagę.

Tylko w czwartek 17 lipca TOPR interweniowało kilka razy. Poszukiwano m.in. matki z 16-letnim synem, która (jak się okazało) nocowała w schronisku po słowackiej stronie Rysów. Następnie poszukano turysty ze schroniska w Dolinie Pięciu Stawów, a śmigłowiec transportował z Czerwonych Wierchów kobietę porażoną przez piorun.

Portal tatromaniak.pl, poinformował, że po ostatnich wypadkach, ratownik TOPR Andrzej Maciata wystosował do tatrzańskich turystów apel o rozwagę. Jak czytamy "Ludzie zlitujcie się: prognozy się sprawdzają, jak grzmi w oddali, to zaraz będzie burza i będzie padał deszcz, nie minie nas, a piorun może nas porazić. Jak spadnie deszcz, robi się ślisko i można spaść w przepaść... w górach warunki pogodowe zmieniają się błyskawicznie, w pogodny dzień może przyjść mgła (...) gdy miną godziny popołudniowe, to czas zawracać a nie przeć bezmyślnie dalej - śmigłowiec nie lata we mgle i w nocy".

(Źródło: onet.pl)