e-Ochrona zdrowia i pomoc społeczna

Kampania 2014-09-04


2 września 2014r. miała miejsce inauguracja tegorocznej kampanii informacyjnej "SyMfonia serc", organizowana przez Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego. Kampania, tóra składa się z wielu akcji, ma na celu pokazanie problemów osób chorych na stwardnienie rozsiane.

Kampania informacyjna "SyMfonia serc", organizowana jest po raz siódmy, przez Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego we współpracy z Fundacją Urszuli Jaworskiej, agencją Telescope i Fundacją Zawsze Potrzebni. Odbywa się pod hasłem "Pewnego dnia...". Patronat Honorowy nad tą edycją kampanii objęła prof. Irena Lipowicz - Rzecznik Praw Obywatelskich.

Jak podkreśliła koordynatorka projektu Scholastyka Śniegowska (podczas konferencji inaugurującej), celem kampanii jest zwiększenie świadomości społecznej na temat choroby.

Organizatorzy prowadzą działania edukacyjne na temat stwardnienia rozsianego w całej Polsce, m.in. w Krakowie, Trójmieście, we Wrocławiu. W ramach kampanii odbywać się będą liczne spotkania, koncerty charytatywne, pokazy, odczyty.

Na konferencji zaprezentowano również materiały promocyjne zrealizowanej po raz trzeci przez agencję Telescope kampanii społecznej "SM - walcz o siebie". W ramach kampanii powstała piosenka, spot telewizyjny i seria plakatów, które można oglądać w całej Polsce.

Na 12 października zaplanowane jest oficjalne zakończenie "SyMfonii serc", które odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie. Podczas uroczystości zostaną wręczone odznaczenia "Ambasador SM" i podziękowania "Serca Serc" dla osób i instytucji, które zaangażowały się w działania na rzecz szerzenia informacji o stwardnieniu rozsianym i które wsparły kampanię.

Prof. Jerzy Kotowicz, specjalista neurolog, członek Doradczej Komisji Medycznej przy Polskim Towarzystwie Stwardnienia Rozsianego tłumaczy, że stwardnienie rozsiane jest przewlekłą, dotychczas nieuleczalną chorobą neurologiczną, która dotyczy osób młodych miedzy 20-40 rokiem życia. Występuje rzutami, postępuje, a po latach prowadzi do inwalidztwa. W Polsce ok. 45 tys. osób choruje na tę chorobę.

(Źródło: PAP)