e-Ochrona zdrowia i pomoc społeczna

Rusza akcja dożywiania dzieci 2014-09-04


Rusza program "Dzwonek na obiad", którego celem jest sfinansowanie szkolnych obiadów dla dzieci z ubogich rodzin. Organizator akcji, Fundacja "Być Bardziej", zbiera zgłoszenia o najbardziej potrzebujących uczniach. Program realizowany będzie w całej Polsce do końca obecnego roku szkolnego.

Do 20 września fundacja zbiera informacje o najbardziej potrzebujących dzieciach. Niedożywione dziecko może zostać zgłoszone przez rodziców i nauczycieli oraz pedagogów. W programie mogą wziąć udział uczniowie ze wszystkich typów szkół: podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Trzeba tylko wypełnić i odesłać na adres fundacji specjalny wniosek wraz załącznikami.

Kierujący Fundacją "Być Bardziej" ks. Andrzej Sikorski chciałby, aby w ramach akcji wsparcie trafiło do przynajmniej tysiąca niedożywionych dzieci.

Programowi dożywiania dzieci towarzyszy akcja "Grosz do Grosza", dzięki której fundacja będzie mogła sfinansować stypendia obiadowe. W pierwszym semestrze, od 1 do 19 października zostanie ona przeprowadzona na terenie wszystkich zgłoszonych szkół, w drugim semestrze jest ona zaplanowana od 2 do 21 marca.

Do akcji konkursowej "Grosz do Grosza" można zgłosić szkołę do 30 września. Szkoła, która zbierze największą kwotę w ciągu jednego semestru, otrzyma nagrodę dydaktyczną, a wszystkie uczestniczące w akcji szkoły - dyplomy z podziękowaniami. Nagroda czeka również na najbardziej aktywnego nauczyciela lub opiekuna - wyróżnienie ma zostać wręczone podczas finałowej gali na zakończenie akcji.

"Dzwonek na obiad" jest kontynuacją programu z ubiegłego roku "Nakarm Głodnego. Szczęśliwe dziecko z pełnym brzuszkiem". W akcji konkursowej "Grosz do Grosza", wzięło wówczas udział ponad 150 szkół, 300 nauczycieli i dyrektorów oraz prawie 900 uczniów. Dzięki zebranym środkom fundacja opłaciła około 20 tys. posiłków dzieciom i młodzieży z ponad 200 szkół z 13 województw.

Akcja jest objęta patronatem honorowym: Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz 12 Kuratorów Oświaty z całej Polski.

(Źródło: PAP)