e-Ochrona zdrowia i pomoc społeczna

Promowanie zdrowego stylu życia 2014-09-18


17 września w Poznaniu zainicjowano kampanię "We Love Eating", której celem jest promowanie zdrowego stylu życia, odpowiedniego odżywiania się i zwracania uwagi na to, co się je.

Przedsięwzięcie zostało zainicjowane przez Komisję Europejską. Ma charakter pilotażowy, potrwa do czerwca 2015 r. W ramach kampanii w Poznaniu organizowane będą pokazy zdrowego gotowania, międzypokoleniowe pikniki, zajęcia z przyrządzania zdrowych posiłków za 10 złotych, oraz wycieczki z dietetykiem do supermarketu.

Akcja skierowana jest zwłaszcza do dzieci, kobiet w ciąży, oraz seniorów. Ma zachęcać do czerpania radości ze zdrowego jedzenia, robienia zdrowych zakupów, budowania więzi społecznych przy wspólnym przyrządzaniu posiłków, oraz jedzenia w towarzystwie.

Magdalena Żelazny-Stokłosa z Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej tłumaczy, że projekt ten ma przełamywać nasze myślenie o jedzeniu. Dla osób starszych kampania ma być okazją do poznania nowych trendów w sposobie zdrowego odżywiania się, natomiast dzieci i kobiety w ciąży ma uczyć po jakie produkty żywnościowe warto sięgać, by pozostać zdrowym.

W Poznaniu do czerwca 2015 r. zaplanowano m.in. spotkania z dietetykiem "Podrasuj mój posiłek!", podczas których specjalista podpowie, jak wzbogacić i uatrakcyjnić codzienne posiłki. Zorganizowane będą pokazowe lekcje gimnastyki w wodzie dla kobiet w ciąży, wykłady "Mądre wybory w sklepie, czyli jak nie dać się zwieść producentom żywności", oraz warsztaty uważnego jedzenia dla dzieci.

W programie są też pikniki rodzinne, podwieczorki w domach pomocy społecznej, oraz gry i zabawy dla dzieci i młodzieży szkolnej. Planowane są też wspólne wyprawy z dietetykiem do supermarketów, w trakcie których uczył on będzie rozpoznawania zdrowych produktów i czytania etykiet na artykułach spożywczych.

(Źródło: PAP)