e-Ochrona zdrowia i pomoc społeczna

WHO ostrzega przed e-papierosami 2014-10-16


Światowa Organizacja Zdrowia ocenia, że papierosy elektroniczne stanowią poważne ryzyko dla zdrowia. Powinny być więc zakazane w miejscach publicznych, wewnątrz budynków, nie powinny być także sprzedawane niepełnoletnim.

Poinformowała o tym polskatimes.pl.
Autorzy raportu twierdzą, że gadżety umożliwiające użytkownikom wdychanie nikotyny w aromatyzowanej parze wodnej stanowią poważne zagrożenie dla młodych ludzi i nienarodzonych dzieci. W raporcie napisano, że "Dowody wskazują, że e-papierosowy aerozol to nie tylko para wodna, jak często twierdzi się w marketingu tych produktów".

WHO uważa, że trzeba zakazać używania e-papierosów w zamkniętych miejscach publicznych, "dopóki nie zostanie udowodnione, że wydychana para nie jest szkodliwa dla osób postronnych".Jak napisano w raporcie E-papierosy należy poddać regulacji, aby "zminimalizować zawartość i emisję substancji toksycznych", a aromatyzowane wkłady o smaku owoców, cukierków lub napojów alkoholowych powinny zostać zakazane". WHO wezwała też do wprowadzenia zakazu reklamy e-papierosów oraz do nałożenia restrykcji na ich marketing.

(Źródło: rynekzdrowia.pl)