e-Ochrona zdrowia i pomoc społeczna

Nowa wersja bezpłatnej aplikacji Pierwsza Pomoc 2014-12-11


Pierwsza wersja aplikacji Pierwsza Pomoc powstała w 2012 roku. Orange i LUX MED zdecydowały się bardziej rozwinąć funkcjonalności aplikacji, aby była jeszcze bardziej użyteczna.

Realizacją tego zadania zajęła się firma Looksoft, która zrealizowała projekt od strony technologicznej.
Łukasz Makowski, prezes Looksoft tłumaczy, że tworząc Pierwszą Pomoc postawiono na personalizację i intuicyjne rozwiązania, przyjazne użytkowanie, gdyż korzysta się z niej w stresujących sytuacjach, gdzie często liczy się każda sekunda. Mocną stroną aplikacji jest jej użyteczność dzięki takim narzędziom jak latarka, metronom oraz funkcja wprowadzenia indywidualnych danych medycznych (np. grupa krwi, imię i nazwisko).

Nowa wersja aplikacja została wyposażona w kalendarz leków, dzięki któremu można ustawić przypomnienie podania leku. Znajduje się także w niej quiz wiedzy związanej z udzielaniem pierwszej pomocy w nagłych zdarzeniach.

Pierwsza Pomoc to także wsparcie dla wszystkich planujących podróże zagraniczne. Dzięki wbudowanej liście obowiązkowych i rekomendowanych szczepień oraz mapce świata, użytkownik może sprawdzić jakich szczepień potrzebuje wybierając się do danego kraju.

Aplikacja Pierwsza Pomoc powstała z inicjatywy Orange. LUX MED odpowiada za stronę merytoryczną projektu, natomiast Looksoft jest wykonawcą aplikacji. Pierwsza Pomoc dostępna jest bezpłatnie.
(Źródło: rynekzdrowia.pl)