e-Ochrona zdrowia i pomoc społeczna

Strefy Rodzica w szpitalu w Sanoku 2015-05-14


Oddział pediatrii Szpitala Specjalistycznego w Sanoku realizuje projekt "Strefy Rodzica. Budimex Dzieciom". Powstanie tam nowoczesna przestrzeń dla rodziców chorych dzieci. Otwarcie Strefy ma się odbyć 26 maja.

Katarzyna Łukawska, koordynator projektu zapewnia, że prace remontowe idą pełną parą. Powstaje tam świetlica z jadalnią dla dzieci oraz zaplecze socjalne dla rodziców. Planowany jest rówież zakup pełnego wyposażenia remontowanych pomieszczeń - funkcjonalnych mebli, składanych łóżek do spania oraz kolorowych zabawek i gier dla najmłodszych.

Otwarcie Strefy w Sanoku zaplanowane jest na 26 maja. Wszystko odbędzie się na koszt firmy Budimex, a materiały użyte do wykończenia wnętrz będą odpowiednio dopasowane do warunków szpitalnych.

”Strefa Rodzica” postanie jeszcze w tym roku we Wrocławiu, Bydgoszczy i Olsztynie.

W ramach programu"Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom" na oddziałach dziecięcych polskich szpitali wydzielane są specjalne strefy dla rodziców.

W zależności od potrzeb i warunków panujących w poszczególnych placówkach może to być zaaranżowanie nieużywanego pomieszczenia lub fragmentu korytarza, wyposażenie szpitala w odpowiednią liczbę łóżek lub urządzeń sanitarnych, czy zorganizowanie miejsca do wypoczynku i zabawy z dziećmi.

(Źródło: rynekzdrowia.pl)