e-Ochrona zdrowia i pomoc społeczna

Powstaną cztery nowe bazy LPR 2015-07-22


Wiceminister zdrowia Sławomir Neumann poinformował, że w województwach opolskim, wielkopolskim, lubuskim i mazowieckim powstaną cztery nowe bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, wyposażone w śmigłowce o łącznej wartości 115 mln zł.

Neumann poinformował, że zakończył się ogłoszony przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe przetarg dotyczący zakupu czterech nowych śmigłowców. Pieniądze na ten cel zostały wygospodarowane przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Gdy przetarg zakończy się pomyślnie, w kraju powstaną cztery nowe bazy: w Opolu, Michałkowie koło Ostrowa Wielkopolskiego, w Gorzowie Wlkp. (Lubuskie) i prawdopodobnie - bo w tej sprawie musi jeszcze podjąć decyzję zarząd województwa - w Siedlcach (Mazowieckie).

Według wiceministra, LPR dysponuje obecnie 17 bazami rozmieszczonymi na terenie całego kraju. Cztery nowe siedziby LPR mają uzupełnić siatkę lotniczego pogotowia.

Możliwe było pozyskanie na nie środków z UE w ramach działania "Bezpieczeństwo ruchu drogowego". Postępowania kwalifikacyjne na śmigłowce zakończyły się w kwietniu, obecnie dopełniane są inne formalności potrzebne do sfinalizowania zakupu.

(Źródło: PAP)